شیوه های ارسال کالا

سه روش اصلی ارسال کالا به سراسر ایران عبارتند از:

  1. روش اول و متداول از طریق باربری های شخصی (پیک)

  2. روش دوم پست که تنها برای کالا های کوچک استفاده میشود.

  3. روش سوم باربری و اتوبوس

مراحل ارسال کالا توسط پیک بانه اورجینال:

مرحله اول - دریافت کالا از انبار: پس از ثبت سفارش توسط شما و پرداخت بیعانه. کالای شما از انبار به محل تست فروشگاه آورده خواهد شد.

مرحله دوم – تست کالا: بدلیل آنکه اکثر کالاهای موجود در فروشگاه بانه اورجینال برقی می باشند. قبل از ارسال کالا صحت و سلامت کالا مورد بررسی قرار میگیرد.به این ترتیب که سفارش شما(بطور مثال تلویزیون) از کارتن خارج میشود. به برق متصل می‌شود سپس دستگاه روشن و تصویر، صدا و حتی پیکسل دستگاه نیز بررسی می‌شود.

مرحله سوم - تحویل کالا به پیک: در مرحله تست کالا، شخصی که قرار است کالا را به شما تحویل دهد(پیک) نیز حضور دارد. پس از تأیید سلامت کالا، سفارش شما مجدداً بسته بندی و تحویل پیک می شود. پیک نیز مبلغ سفارش را ضمانت میکند.(پیک کل مبلغ فاکتور را در محل فروشگاه پرداخت مینماید)

مرحله چهارم – حرکت به سمت شهر مقصد: پس از تکمیل مراحل بالا و تحویل کالا به پیک. ایشان به سمت آدرس شما حرکت خود را آغاز میکند.

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ۱۲ تا ۷۲ ساعت است.

مرحله پنجم – تحویل کالا به مشتری: پس از آنکه پیک، کالا را به دست مشتری می‌رساند موظف است که صحت و سلامت کالا را به تأیید مشتری برساند.سپس مبلغ باقی‌مانده فاکتور را اخذ مینماید.

توجه داشته باشید، پیک فروشگاه وظیفه ای در قبال نصب و راه اندازی دستگاه و لوازم جانبی آن ندارد.

مرحله ششم – کالاهای دارای کارت گارانتی: در رابطه با کالا های که دارای گارانتی می‌باشند و نیاز به نصب دارند. کارت گارانتی را از کارتن تلویزیون خارج نمایید و با شماره نمایندگی شهر خود تماس بگیرید. توجه نمایید دستگاه شما باید توسط کارشناسان مورد تأیید شرکت گارانتی نصب گردد و کارت گارانتی کالا توسط این شخص مهر و امضا شود تا اعتبار پیدا کند. لذا از نصب خودسرانه دوری کنید.

به نکات زیر توجه نمایید:

۱- پیک تنها کالا را برای شما تست می نماید و نصب و راه اندازی کالا بر عهده ایشان نمی باشد.

۲- از پرداخت انعام و شیرینی به پیک اجتناب کنید.

۳- امکان تست برخی کالا ها همچون کولر گازی تا قبل از نصب مقدور نمی باشد برای همین در زمان تحویل کالا سلامت فیزیکی آن را بدقت بررسی نماید.

۴- برای نصب کالا های دارای کارت گارانتی هزینه ایاب و ذهاب توسط شرکت گارانتی کننده اخذ خواهد شد.

پست جمهوری اسلامی ایران

این روش ارسال برای کالاهای کوچک استفاده میشود. برای کالاهایی از قبیل تلویزیون، کولر گازی، سینمای خانگی و... امکان ارسال از این روش مقدور نمی باشد.

لازم بذکر است پست شهر بانه با توجه به شرایط خاص ورود کالا به این شهر امکان پرداخت در محل را برای فروشگاه ها فراهم نکرده است. لذا در صورتی که قرار باشد سفارش شما از طریق پست ارسال گردد. کل مبلغ سفارش به علاوه هزینه پست قبل، از ارسال از شما اخذ خواهد گردید.

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت است.

درصورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق پست هستید، می توانید مرسوله خود را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر رهگیری کنید

http://itemtracking.post.ir

 

 باربری، تیپاکس و اتوبوس

این روش تنها برای شهرهای خیلی دور از  شهر بانه مورد استفاده قرار میگیرد. بطور مثال اگر شما در شهر یزد ساکن هستید و تمایل دارید یک دستگاه تلویزیون سایز ۴۲ سفارش دهید. کالا از این طریق برای شما ارسال میگردد.

با توجه با آنکه کالا های وارد شده به بانه دارای شرایط ویژه می باشند امکان ارسال از باربری خود شهر بانه فراهم نیست از این رو این کالا ها برای ارسال به سراسر ایران از طریق باربری ها و ترمینال اتوبوسرانی شهر تهران و کرج یا تیپاکس ارسال خواهد شد.

 این روش شامل ۵ مرحله است :

مرحله اول - دریافت کالا از انبار: پس از ثبت سفارش توسط شما و پرداخت مبلغ سفارش، کالای شما از انبار به محل تست فروشگاه آورده می شود.

مرحله دوم تست کالا: بدلیل آنکه اکثر کالاهای موجود در فروشگاه بانه اورجینال برقی می باشند. قبل از ارسال کالا صحت و سلامت کالا مورد بررسی قرار میگیرد.به این ترتیب که سفارش شما(بطور مثال تلویزیون) از کارتن خارج میشود. به برق متصل می‌شود سپس تصویر، صدا و حتی پیکسل دستگاه نیز بررسی می‌شود.

مرحله سوم - تحویل کالا به پیک: در مرحله تست کالا، شخصی که قرار است کالا را به باربری یا اتوبوس تحویل دهد(پیک) نیز حضور دارد. پس از تأیید سلامت کالا، سفارش شما مجدداً بسته بندی و تحویل پیک می شود.

مرحله چهارم حرکت به سمت باربری: پس از تکمیل مراحل بالا و تحویل کالا به پیک. ایشان به سمت نزدیکترین باربری حرکت خود را آغاز میکند.

مرحله پنجم تحویل کالا به باربری: کالا پس از تحویل پیک به باربری یا اتوبوس شماره رسید بارنامه را به شما اطلاع خواهد داد.

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت است.

به نکات زیر توجه نمایید:

۱- بدلیل طولانی بودن مسیر از این روش استفاده می‌شود. وبه آن خاطر که پیک ما در محل شما حاضر نمی‌شود، کل مبلغ سفارش به علاوه هزینه ارسال کالا تا باربری از شما اخذ میگردد. البته توجه نمایید امکان اخذ بیعانه نیز وجود دارد. بصورتی که بیعانه دریافت می‌گردد سپس کالا به باربری ارسال می‌گردد و در زمان بارنامه شدن کالا، الباقی مبلغ سفارش اخذ می شود.

۲- هزینه ارسال کالا از باربری تا شهر مشتری پس کرایه خواهد شد.(پرداخت هزینه باربری هنگام تحویل مرسوله)

۳- ارسال از طریق باربری های شهر تهران(میدان شوش)، ترمینال های اتوبوسرانی شهر تهران و کرج، تیپاکس و چاپار انجام خواهد گرفت.

۴-کالاصحیح و سلامت به باربری تحویل داده می‌شود و تا محل شما توسط باربری ها بیمه خواهدشد. لذا از تحویل گرفتن کالاهای خراب اجتناب نمایید.

 


لغزنده